Czym jest rehabilitacja?

Rehabilitacja to postępowanie mające na celu odzyskanie sprawności fizycznej oraz jakości życia osoby chorej lub niepełnosprawnej. Rehabilitacja jest nieodłącznym elementem skutecznej terapii. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób wymagających rehabilitacji są turnusy rehabilitacyjne. Poza aspektami zdrowotnymi mają również bardzo ważne znaczenie społeczne, ponieważ można na nich poznać osoby, które cierpią na takie same schorzenia. Można wymienić się doświadczeniami, informacjami, a przede wszystkim wspierać wzajemnie.

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Turnusy rehabilitacyjne są organizowane w całym kraju, na przykład mamy turnusy rehabilitacyjne nad morzem czy też w górach, ale są też poza granicami kraju. Wybierając turnus rehabilitacyjny musimy upewnić się, że zajmuje się on właśnie naszą jednostką chorobową. W większości przypadków to lekarz kieruje nas na konkretny turnus, wskazując gdzie będziemy mogli skorzystać z odpowiednich działań.
turnusy rehabilitacyjne nad morzem
Na miejscu wykwalifikowana kadra lekarzy oraz rehabilitantów zajmie się naszą rekonwalescencją. W zależności od choroby będziemy mieli przygotowane specjalne posiłki, a dzień będzie wypełniony zajęciami, które mają na celu usprawnić i wzmocnić nasz organizm. W czasie rehabilitacji organizowane są również spotkania mające na celu między innymi wsparcie psychiczne w walce z chorobą, a także pogadanki informacyjne. Dowiemy się wszystkiego na temat skutecznej i praktycznej rehabilitacji. Skorzystamy z porad dietetyka, powie nam jak się odżywiać, aby rehabilitacja odniosła jak największy skutek. Oprócz zajęć mających poprawę naszego zdrowia, możemy skorzystać ze strefy SPA, pozwoli nam to odpocząć, zrelaksować się i zapomnieć o naszych dolegliwościach. Wypoczęty i zrelaksowany organizm szybciej dochodzi do siebie.

Turnusy rehabilitacyjne są w większości przypadków dofinansowane z projektów między innymi unijnych czy też państwowych. Dofinansowanie może znacznie obniżyć koszty pobytu, dlatego warto korzystać z tej formy wsparcia. O dofinansowanie możemy się starać we właściwej dla miejsca zamieszkania instytucji.