Jakiego typu reklamy mijamy na ulicach?

Na trasach bardzo często zauważamy szyldy reklamowe i wyrazy, są one podświetlone oraz bardzo dobrze dostrzegalne z jak największej odległości. Słynne kasetony świetlne, dwustronne bądź jednostronne, ukształtowane z profili z aluminium podają wiadomości reklamowe jasno a przy tym zdecydowanie. Rzeczywiście zdecydowanie ponieważ użyte w takich kasetonach elementy elektroniczne zapewniają światło wyraźne a także niezwykle długofalowe.

Przód takich kasetonów to przeważnie płyta z poliwęglanu mleczna czy też transparentna, na której przylepiona zostaje samoprzylepna folijka z wydrukowaną informacją o charakterze reklamowym. Jadąc wozem po ulicach niejednego miasta zauważamy, przede wszystkim wieczorową porą rozświetlone drogi zaopatrzone w mnóstwo kasetonów świetlnych, jaśniejących w przeróżnych kolorach i serwujące wskazane informacje i komunikaty reklamowe.

Kasetony świetlne

Przy różnego rodzaju wjazdach do miast a przede wszystkim na stacje benzynowe, spostrzegamy stojące, dużej wysokości pylony cenowe. Są to całe kolumny świetlne z wiadomościami, dajmy na to z kosztem paliw. Takie pylony są wyrabiane również niczym kasetony świetlne, jednakże są to niesłychanie rozległe konstrukcje. Wielkie ramy z aluminium, z dodanymi płytami oklejonymi folią, a wewnątrz zainstalowane są pełne kolorów lub bielutkie diody ledowe. Zarówno pylony oraz kasetony świetlne są odporne na każdego typu warunki pogodowe i na różnego rodzaju temperatury, działają bardzo długotrwale oraz bezusterkowo. Niezwykle interesującą formą reklamy są litery przestrzenne, tego rodzaju litery robione ze styroduru, szkła organicznego, polichlorku winylu, chromium czy miedzi, występują także podświetlane literki, montuje się je na zewnątrz i od wewnątrz biur. Wszelakie oświetlone reklamy wyglądają niesłychanie ładnie, lecz rozmieszczane bez umiaru na budynkach czynią, że niejednokrotnie flagowe części miejscowości prezentują się niczym słupy z ogłoszeniami. Każdego wariantu regulaminy rozmieszczania reklam na budowlach obowiązują, jednak są niezwykle często ignorowane przez reklamodawców. Szyldy, kasetony świetlne lub litery przestrzenne muszą być lokowane w przestrzeni publicznej tak, aby żadnemu mieszkańcowi nie wadziły, czasami zamiar umieszczenia reklamy trzeba zameldować do starostwa.