Jakim sposobem osłonić kota przed spadnięciem?

Mając kotka oraz mieszkając na górnych poziomach jesteśmy zmuszeni do zamieszkiwania za siecią.
W przypadku kiedy mamy balkon lub nasze okna będą przez cały czas otwarte, przede wszystkim w okresie letnim, przymuszeni jesteśmy do założenia zabezpieczenia.

siatka ochronna

Sieć na okno

Sieć zabepieczająca na balkon, będzie stworzona ze sznurka lub metalu, będzie bezproblemowa w instalacji, jeżeli jednakże boimy się, że nasz kociak może ją pogryźć lub nie ubezpieczy ona w ogólności naszego tarasu korzystajmy z siatki wzmocnionej. Siatki ochronne sprzedaje się w supermarketach budowlanych. Sieć bywa tworzywem wytrzymałym na UV i okoliczności pogodowe.
Najkorzystniej jeżeli własny taras ma sklepienie, w takim razie nie musimy robić jakichś ponadprogramowych i dziwacznych konstrukcji zabezpieczających.
Do założenia zabezpieczenia na balkon potrzebna bywa nam w samej rzeczy wspomniana siatka, wkręty rozporowe o jak w największym stopniu hermetycznej główce i pręty bądź stabilny drut, z którego sformujemy stelaż dla zamontowania sieci.

siatka dla kota

Porządne zakładanie

Kiedy stworzymy już oraz założymy przytoczony stelaż, pomnijmy, by naciągając siatkę, została ona rozciągnięta równomiernie a także ściśle, winniśmy ochronić miejsca z każdej strony, żeby nasz ulubieniec nie miał możliwości wydostania się na zewnątrz. Oka siatki winny stanowić kwadraty o drobnej średnicy. Jeżeli jest tak, że sieci jest za luźno napięte, zacznijmy znowu aż do poprawnego skutku, chyba że po prawdzie marnie pomierzyliśmy zasięg sieci.
Spadnięcie z dużej wielkości, na nieszczęście też dla kociaków kończą się katastrofalnie. Stale o tym nie zapominajmy i chrońmy wszystkie obszary newralgiczne.
Są choćby odpowiednie działalności, jakie specjalizują się w zabezpieczaniu tarasów i okien. Będzie to jakkolwiek praca nadzwyczaj droga, przy odrobinie dokładności a także przeznaczenia naszego życia siatkę tę zdołamy zainstalować jakkolwiek samodzielnie, tak jako nuże wyżej pozostało to napisane.
Dla poczucia bezpieczeństwa własnego futrzaka, zamieszkujmy stąd za siecią.