Joga hormonalna to nie jedynie trening fizyczny

Nowoczesne społeczeństwo zdaje się mieć wyższą jaźń co do spraw naszego zdrowia. Ludzie na ogół są świadomi, iż tak samo ważny jak np. właściwa dieta, jest ruch. Sport w dzisiejszych czasach obejmuje wysokie miejsce w hierarchii wspólnych przyjemności, a zarazem niezbędnych rzeczy do dokonania podczas dnia. Mnogość różnych dziedzin a także koncepcji gimnastycznych gwarantuje wyselekcjonowanie przez wszelką osobę szyku ćwiczeń dobrego w sam raz dla niej. Sposobność podzielenia się doświadczeniami na ów temat pomiędzy amatorami konkretnej dyscypliny, chociażby poprzez dzielenie się opinią w mediach społecznościowych, poważnie tu upraszcza. Kolejnym krokiem jest już znalezienie grupy ćwiczeniowej bądź – w zależności od preferencji – podmiotowego cyklu zajęć tudzież rozpoczęcie chodzenia na sesje. Jeśli metoda praktykowania gimnastyki spełni potrzeby, występuje zazwyczaj okres intensywnych ćwiczeń.

 joga hormonalna


Interesującą sugestią zdaje się być joga hormonalna. To coś dużo więcej niż zaledwie ćwiczenia – ma ona zalety terapeutyczne. Wskutek niej wolno wznowić wytwarzanie się żeńskich hormonów. Polega na endogennym masażu, silnych technikach oddechowych, i również skierowaniu energii życiowej na organy odpowiedzialne za produkcję hormonów. Poprawia kondycję, usuwa skutecznie dużo dotkliwych, trudnych wręcz niedyspozycji. Treningi wchodzące w skład tego typu jogi wpływają wprost na jajniki, tarczycę, przysadkę, nadnercza.

Taki sposób gimnastykowania się przepisywany jest kobietom rozpoczynającym czas menopauzy i klimakterium, mającym problemy z rozrodczością, dotkniętym zakłóceniami układu dokrewnego (np. zespołem policystycznych jajników, zaburzeniami cyklu menstruacyjnego, silnym zespołem napięcia przedmiesiączkowego).

Początkowo niezbędne są specjalne konsultacje z terapeutką, która dobierze do każdego problemu stosowne pozycje.