Kamery termowizyjne

W dzisiejszych czasach coraz częściej wykorzystuje się zaawansowane urządzenia techniczne. Jeśli chodzi o kamery termowizyjne Trójmiasto ma wiele do zaproponowania w tej kwestii. Z urządzeń tych jak to często w historii bywało na początku korzystali jedynie wojskowi. Wszak to oni zawsze mieli dostęp do najnowocześniejszych technologii.

Z biegiem czasu uległo to jednak zmianie. Stopniowo przeszły one również do użytku cywilnego.

Obiekty przemysłowe mogą być skutecznie chronione w warunkach mroku i niskiej widoczności. Kamera termowizyjna pozwala również oszczędzać prąd elektryczny. Z punktu widzenia logistyki jest to również korzystne, ponieważ nie trzeba rozplanowywać ułożenia kabli napięciowych czy to nad ziemią czy też pod nią.
Ciekawym aspektem jest też możliwość wykrycia złodziei. Co sprytniejsi sprawcy mogliby bowiem stworzyć sobie kryjówkę wewnątrz budynku i poczekać na dogodną dla siebie okazję. Jeżeli jednak nie należą do służb specjalnych bardzo trudno ukryć im jest bez odpowiedniego sprzętu emitowane przez ich ciała ciepło właściwe.

Kolejnym ciekawym dla przemysłu aspektem jest użycie kamer termowizyjnych do oceny stanu technicznego urządzeń trudno dostępnych, takich jak rury , dobrze zamaskowane grupy kabli elektrycznych itp.

Termowizja wykorzystywana jest również w diagnostyce obrazowej różnego typu nowotworów. Co na pewno zwiększa doniosłość jej działania.
Innym segmentem gdzie wykorzystuje się licznie zalety termowizji jest budownictwo. Coraz częściej ludzie zwłaszcza w domach jednorodzinnych decydują się na tzw. niewidoczne ogrzewanie. Jest ono najczęściej ukryte pod podłogą. Pod nią mieści się właśnie sieć rurek doprowadzających i odprowadzających ciepło. W przypadku jakiejkolwiek wady szczelności, z pomocą przychodzą właśnie kamery termowizyjne. Kolejnym elementem wyposażenia energotwórczego, który można skontrolować za pomocą kamer są panele solarne, montowane na dachach budynków . Dzięki takiemu rozwiązaniu można obniżyć koszt energii elektrycznej .

 

kamery termowizyjne Trójmiasto