Kiedy jest potrzebna pomoc psychologa?

W obecnych czasach coraz więcej słyszy się o trudnościach i zaburzeniach natury psychicznej. Obok chorób fizycznych coraz częściej diagnozowane są choroby psychiczne. Na szczęście mity dotyczące korzystania z pomocy psychologicznej oraz obawy przez otrzymaniem negatywnej „etykiety” są coraz rzadsze. Obecnie społeczeństwo korzysta z pomocy psychologa lub terapeuty nie tylko w przypadku pojawienia się chorób takich jak depresja czy zaburzenia psychotyczne, lecz również w sytuacjach pojawienia się kryzysów związanych z życiem codziennym. Szybkie tempo życia, stresująca praca oraz inne wymagania stawiane przez otoczenie, sprawiają, że wiele osób nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z negatywnymi emocjami. W wielu przypadkach niezbędna okazuje się pomoc z zewnątrz.

Jak pomóc sobie lub bliskich osobom?

Rozwiązaniem, które wybiera coraz więcej osób jest skorzystanie z pomocy psychologicznej. Dobry psycholog pomoże nam ukoić skołatane nerwy, otoczy wsparciem oraz nakieruje na właściwe rozwiązania. Dzięki temu szybciej poradzimy sobie z trudnościami i unikniemy poważniejszych problemów. Skorzystanie z porady psychologa jest pomocne również w przypadku, kiedy mamy trudności z naszymi dziećmi, czy innymi członkami rodziny. Psycholog pomoże nam wtedy obiektywnie spojrzeć na występujące trudności.

Jak długo trwa terapia?

Czas korzystania z pomocy psychologicznej jest dobierany indywidualnie do danego przypadku. Niektóre osoby będą wymagały dłuższej terapii, a inne jedynie krótkoterminowej pomocy, w postaci porad i konsultacji. Dobry psycholog z pewnością wytłumaczy nam na czym będą polegać spotkania i czy zgłaszany problem wymaga długotrwałych oddziaływań.

Gdzie szukać pomocy?

Możemy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, która wskaże nam specjalistów z naszego regionu. Wpisując frazę „dobry psycholog Kraków” wyświetli nam się lista potencjalnych terapeutów. Warto wziąć pod uwagę takie informacje jak kwalifikacje psychologa, cena oraz zakres oferowanych usług. Pamiętajmy jednak, że trafiając do dobrego specjalisty, zainwestowane pieniądze przyczynią się do poprawy naszego zdrowia i znacząco wpłyną na komfort życia.