Które kierunki bywają najbardziej interesujące?

Jak co roku tłum maturzystów lada dzień stanie przed doborem kierunku studiów, a wobec tego również prywatnej dalszej życiowej drogi. Znaczna ilość z nich wie już co chce robić, jednak to, czy dostaną się na wyśniony profil zależeć będzie przede wszystkim od tego, w jaki sposób pójdzie im sprawdzian dorosłości. Pechowo kierunek informatyka stanie otworem tylko dla wyjątkowym – liczba skorych do studiowania tego kierunku od dawna dobitnie przekracza ilość miejsc na studiach oraz dotyczy to nie jedynie uczelni państwowych, jednakże również prywatnych. Da się oznajmić, że na studia informatyczne rzeczywiście trafiają najlepsi. Skądże tylu skorych? Przede wszelkim wobec tego, iż zrealizowanie takiego kierunku gwarantuje wychowankom dobrze płatną oraz porządną pracę, dzięki czemu – w rozróżnieniu od większości młodych rodaków – powinni przebierać w propozycjach, również z zagranicy.

Czy warto uczyć się?

rektrutacja na studia 2016

Nie oznacza to oczywiście, iż Ci, którzy nie udowadniają nadmiernie wielkich uzdolnień jeśli chodzi o taki przedmiot, nie mają możliwości na porządny a także wysoce płatny zawód. Weźmy np. kierunek hotelarstwo i gastronomia studia takie również pozwalają podjąć w przyszłości robotę za granicą, zwłaszcza, jeżeli uda nam się opanować chociaż jeden język obcy (angielski stanowi tu absolutną podstawę). Sensownymi profilami wydają się też być medycyna, branża budowlana czy zarządzanie – wszystkie powinny zagwarantować w przyszłości godne życie i interesującą pracę.

kierunek informatyka

Rekrutacja na studia 2016 potwierdza trend spadku zaciekawienia przedmiotami humanistycznymi. Cóż – jesteśmy krajem na dorobku, który pragnie przede wszystkim specjalistów, jakich działalność będzie przynosiła społeczeństwu wymierne korzyści. Mimo to trudno uznać przytoczony trend za zjawisko pozytywne – spadek zaciekawienia przedmiotami humanistycznymi jednoczy się niestety podobnie ze sukcesywnym ubożeniem kultury oraz osłabianiem się pułapu czytelnictwa. Wydaje się jednak, iż z czasami kiedy nasza ekonomia będzie się ewoluować, humanistyczne nauki też rozpoczną wracać do łask, wyjątkowo, że świat się zmienia oraz będziemy musieli poważnie zastanowić się nad swoim miejscem w świecie.