Jaki typ obroży dla psa wybrać?

Wybór odpowiedniej obroży dla psa

Wybór odpowiedniej obroży dla psa to nie tylko względy estetyczne, ale również bezpieczeństwo otoczenia oraz samego pupila. Powinna być na dopasowana i uniemożliwiać zerwanie się psa. Jakie obroże najlepiej wybrać?

Obroże materiałowe dla psów

Jest to najpopularniejszy typ obroży i ich jakość waha się od takich, które są tandetne i łatwe w zniszczeniu po te solidne i odpowiednie nawet dla mocno szarpiących psów. Decydując się na obroże z materiału należy zwracać uwagę nie tylko na jakość samego paska, ale również rodzaj zapięcia. Najlepsze obroże materiałowe to takie, które są przeznaczone dla psów ras ttb.

Łańcuszki zaciskowe i kolczatki

Zarówno jedne jak i drugie nie są polecane i powinny być używane wyłącznie jako narzędzia treningowe, a nie obroże na spacery. Nieumiejętnie używane sprawiają ból i mogą powodować trwałe uszkodzenia tkanek oraz kości kręgosłupa. Ponadto, metalowe obroże szybko nagrzewają się latem i wychładzają zimną, powodując oparzenia i odmrożenia. Wszelkiego rodzaju ozdobne i treningowe łańcuszki należy stosować krótkotrwale i w odpowiednich warunkach pogodowych.

Obroża skórzana dla psa – czy warta swojej ceny?

Obroże skórzane dla psa są od lat jednymi z najdroższych dostępnych na rynku. Z pewnością można im zaufać pod względem trwałości, gdyż odpowiednio wykonany, skórzany pasek bardzo trudno jest zerwać. Minusem takich obroży jest zdecydowanie ich niska odporność na warunki środowiskowe. Skóra powinna być regularnie czyszczona i impregnowana, gdyż może zacząć kruszeć. Ponadto, nie powinno się jej wystawiać na działanie wody, np. podczas pływania lub intensywnych opadów deszczu. Zdecydowanie ogranicza to jej użyteczność.
Skórzane obroże są bardzo cenione pod względem wizualnym, ale trzeba być gotowym na to, iż przy nieumiejętnej ich pielęgnacji można bardzo szybko dopuścić do zniszczenia.

Wybierając odpowiednią obrożę dla psa, warto pamiętać, aby nie tylko dopasować ją pod względem długości obwodu szyi, ale również szerokości. Zbyt wąskie mogą wżynać się w skórę, natomiast za szerokie są zwyczajnie niewygodne dla naszego pupila.

obroza skorzana dla psa