Warsztaty dla animatorów

Animator jest osobą, której zadanie opiera się w głównej mierze na dbaniu o atmosferę oraz nastroje w grupie, przebywającej na wyjeździe, wycieczce, bądź jakimkolwiek innym miejscu odpowiedzialnym za rozrywkę. Bardzo długo animator był kojarzony z pracą w hotelu, gdyż najczęściej tam mogliśmy dostrzec osobę odpowiedzialną za różne zabawy taneczne, najczęściej mające miejsce w basenie. Obecnie zawód animatora w Polsce rok w rok zyskuje na popularności, gdyż bardzo mocno rozwija się turystyka, przy której animator jest osobą niezastąpioną.
Żeby zostać animatorem, jedynymi wymaganiami jest kreatywność oraz pozytywne nastawienie do świata, jednak bardzo przydatne w szukaniu pracy może być ukończenie kursu. W artykule postaram przybliżyć na czym polegają kursy oraz warsztaty dla animatorow dzieci.

warsztaty dla animatorów dzieci

Warsztatów dla animatorów dzieci

Jest bardzo wiele szkoleń i zakres każdego z nich delikatnie się od siebie różni. Certyfikat zdobyty w renomowanym centrum szkoleń może ułatwić nam znalezienie pracy, poszerzy nasze umiejętności oraz pokaże jak w miły i ciekawy sposób zaaranżować zabawę dla najmłodszych. Pod lupę wziąłem jeden wyszukanych kursów na animatora znaleziony w przeglądarce i postaram się w kilku zdaniach przedstawić zakres szkolenia.
Pierwszym elementem szkolenia są podstawy psychologii grup dziecięcych i młodzieżowych. Na tym etapie zostanie przedstawiona nam szczegółowa charakterystyka zainteresować, trudności oraz zachowań dzieci w poszczególnych etapach rozwoju.
Pozwoli to w odpowiedni sposób dobrać zabawy oraz dobrze określić czego od dziecka możemy wymagać, a co może okazać się pomysłem nietrafionym z powodu ograniczeń wiekowych.
W drugiej części szkolenia zostaną nam przybliżone podstawowe sposoby zagospodarowania czasu, metody oraz techniki pracy z grupą.
Otrzymamy wiedzę z zakresu integrowania oraz scalania grupy co pozwoli nam na utrzymanie atmosfery zabawy oraz zgody aż do samego końca naszej roli animatora.
Trzecia część kursu przedstawi nam podstawowe zabawy jakie możemy zaprezentować grupie. Pokaże jak w łatwy sposób pokonać barierę wiekową jaka dzielni nas z dziećmi.