Zatrzymaj się i spójrz na świat złożony ze szczegółów

W pędzie dzisiejszej rzeczywistości jesteśmy coraz mnie uważni na otaczający nas świat. Nie widzimy jego piękna, bo nie jesteśmy w stanie zauważyć szczegółów, z których składa się nasze otoczenie. Przemykamy szybko między pracą, sklepem, a domem, chcąc szybko odpocząć po trudnym i ciężkim dniu w fotelu przed telewizorem. Ale czy tak na prawdę odpoczywamy? Dalej rejestrujemy szybko przelatujące wiadomości, czy wartką akcję filmu, nie mogąc zatrzymać się, skupić uwagi na czymś konkretnym.
	fotocoaching

Nagle budzimy się po kilkudziesięciu latach, kiedy już możemy wyhamować na emeryturze i oglądając się wstecz nie pamiętamy żadnego albo bardzo niewiele szczegółów z naszego życia. Przeciekło nam ono przez palce. Zatrzymajmy się więc, a w tym cudownie nam może pomóc fotocoaching. Zobaczmy jakie piękne kwiaty rosną pod naszym blokiem, jaką pięknie wysmarowaną lodami buzię ma dziecko nas mijające, a przede wszystkim znajdźmy siebie w tym otoczeniu. Pasujemy do niego i jesteśmy jego częścią, ważnym szczegółem, bez którego nie byłoby tak jak jest teraz. Fotografia pomaga zatrzymać czas, chwilę, którą możemy dokładnie obejrzeć i zachować w pamięci. Dzięki niej zobaczymy szczegóły, na które nigdy nie zwrócilibyśmy uwagi. Fotocoaching pozwoli nam na spojrzenie na siebie z całkiem innej strony, trochę z boku, oczami innej osoby i może się okazać, że zobaczymy siebie całkiem innym niż do tej pory widzieliśmy.

A może właśnie ta fotografia własnej osoby odkryje nam cechy charakteru i oczywiście wyglądu, który wcześniej zagłuszony był przez codzienną gonitwę i odkryjemy nasze nowe pomysły na życie. Uczestnicząc w fotocoachingu zauważymy piękny kolor zaparkowanego samochodu, a w nim tę jedną, jedyną osobę, którą mijaliśmy codzienne w tym miejscu, a która, dopiero jak się zatrzymamy, stanie się dla nas idealna do wspólnego cieszenia się z otoczenia i pokonywania codziennych wyzwań. Nic tak nie pobudza wyobraźni jak uważne zatrzymanie się nad danymi szczegółami otoczenia i nadanie im nowej wartości i znaczenia.